1. Новини
  2. / В регіонах
На Волині депутат від «Свободи» намагається нашкодити укропівцю, який є кандидатом на посаду голови Іваничівської селищної ОТГ

На Волині депутат від «Свободи» намагається нашкодити укропівцю, який є кандидатом на посаду голови Іваничівської селищної ОТГ

12 жовтня 2017, 16:41 В регіонах Роздрукувати

У Іваничах – скандал. Депутат від «Свободи» Василь Ігнатюк звинувачує селищного голову, укропівця Федора Войтюка в тому, що він не надав відповіді на його запит щодо ремонту доріг. Днями інформація про це з’явилася в місцевих ЗМІ. Хронологічно це збіглося з періодом передвиборчої кампанії в Іваничівській об’єднаній територіальній громаді.

Зі скаргою свободівець звернувся до Луцького міськрайонного суду. Мовляв, селищний голова Федір Войтюк не надав обґрунтованої відповіді на його депутатське звернення від 25 квітня 2017 року щодо використання бюджетних коштів селища та якісного освоєння їх організаціями, які ремонтують селищні дороги. Луцький міськрайонний суд зобов’язав прокуратуру Волинської області внести відомості до ЄРДР щодо неправомірних дій селищного голови за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 351 КК України. Розпочато досудове розслідування.

Однак відповідь на звернення Василя Ігнатюка Іваничівський селищний голова Федір Войтюк надав ще 27 квітня 2017 року, про що свідчить відповідний офіційний лист. У ньому зазначено, що із селищного бюджету в 2016 році було виділено кошти на поточний ремонт асфальтобетонного покриття доріг (вулиць) селища в сумі 401 тисяча 572 гривні. Також зазначено перелік вулиць, де було виконано роботи, та підрядника. У цьому ж листі зазначалося, що інформацію про використання коштів у 2016 році щодо ремонту доріг також озвучив головний бухгалтер селищної ради під час сесії. Саме 10 лютого 2017 року селищна рада розглядала питання «Про затвердження звіту про виконання селищного бюджету за 2016 рік», одним із пунктів якого й було питання щодо ремонту доріг.

Найцікавіше, що депутат Василь Ігнатюк того дня на сесійному засіданні був присутній і проголосував «за» затвердження звіту. Та, напевно, про це забув. І не згадав навіть тоді, коли написав безпідставну скаргу до суду. Ну або ж, можливо, свободівець і зовсім не вивчав деталі головного фінансового документа селищної ради. 29 жовтня 2017 року в Іваничах відбудуться вибори до ради об’єднаної територіальної громади. Головні претенденти на посаду голови – свободівець Андрій Бадзюнь (голова Іваничівської районної ради, – авт.) та укропівець Федір Войтюк. Голова Іваничівської селищної ради Федір Войтюк розповідає, що про амбіції Василя Ігнатюка взяти під контроль селищну раду його однопартієць Андрій Бадзюнь говорив неодноразово.

«У 2015 році на місцевих виборах я переміг у Віктора Вілентка (свободівець, – авт.) із розривом у шість голосів, – каже Федір Войтюк. – Андрій Бандзюнь висунув ультиматум: або ти не селищний голова, і ми зробимо для цього все можливе й неможливе, або ти призначаєш Василя Ігнатюка секретарем ради і до складу виконкому входять мої люди. В такому разі ми тебе залишимо у спокої. На це я відповів, що розглядаю третій варіант – люди мене обрали, і я буду селищним головою, секретаря ради обиратимуть на сесії за моїм поданням, і це точно буде не Василь Ігнатюк, а також у виконкомі працюватимуть професійні люди, а не політики».