1. Новини
  2. / В регіонах
З ініціативи УКРОПу міськрада присвоїла звання «Почесний громадянин Запоріжжя» 80-річній майстрині з вишивки

З ініціативи УКРОПу міськрада присвоїла звання «Почесний громадянин Запоріжжя» 80-річній майстрині з вишивки

30 серпня 2017, 18:01 В регіонах Роздрукувати

30 серпня на двадцятій сесії Запорізької міської ради депутати присвоїли звання «Почесний громадянин міста Запоріжжя» 80-річній майстрині-вишивальниці, заслуженій вчительці України, члену Національного союзу майстрів народного мистецтва Валентині Харловій. Відповідне клопотання про почесний чин подала фракція партії «Українське об’єднання патріотів ‒ УКРОП».

Валентина Харлова вишила понад 1 тис. орнаментів, зібрала та описала понад 400 видів технік вишивки, видала кілька книжок, написала 21 дисертацію, навчила понад 300 учнів, які відкривають школи в усьому світі. Свої витвори майстриня не продає, створює роботи на замовлення і вже вишила понад 4 тис. вишиванок. У національне вбрання вишивальниця одягла деяких президентів України, за що неодноразово отримувала нагороди. Наприклад, від Кабінету Міністрів. Про запорізьку майстриню написано в книзі «Золота енциклопедія жінок України». До ювілею пані Харлової у Запорізькому січовому колегіумі відкрили музей її робіт.

Як відзначають укропівці, рідне місто досі так і не відзначило вагомий внесок майстрині в розвиток Запоріжжя та українських традицій.

«Я дуже захоплений, наскільки ця пані талановита та сповнена енергії, творчості та української гідності. За 80 років життя Валентина Харлова отримала тільки звання заслуженого вчителя України. Хоча своїми руками та душею вона пише історію українців, плекає наші культурні надбання і передає ці здобутки новим поколінням. Сьогодні жива легенда української вишивки і берегиня Запоріжжя отримує пенсію, яка з доплатами складає близько 1 тис. 400 грн», ‒ підкреслив голова фракції УКРОПу в Запорізькій міськраді Михайло Прасол.

Зауважимо, у грудні 2016 року заслужений учитель України, народний художник України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, народна майстриня декоративно-прикладного мистецтва відзначила свій 80-річний ювілей. До свята колектив Запорізького січового колегіуму звернувся до місцевих органів влади з клопотанням про присвоєння Валентині Харловій звання «Почесний громадянин Запоріжжя». Однак така пропозиція не була включена до порядку денного.

Довідково. Валентина Харлова є провідною майстринею з відродження традиційної вишивки в Запоріжжі. В її активі понад 3 тис. авторських робіт. Творчу працю вона успішно поєднувала з наставницькою діяльністю, вчила й передавала свій досвід учасникам школи вишивки «Берегиня».

Валентина Харлова є учасницею понад 100 виставок, які проходили в Україні, Польщі, Росії, США, Канаді, Фінляндії, Англії, Німеччині та інших країнах. ЇЇ роботи знайшли особливе місце в музейних колекціях Запоріжжя (обласний художній музей, краєзнавчий музей та музей історії козацтва), Києва (музей Т. Г. Шевченка), Канева (музей Т. Г. Шевченка), Болгарії (музей народного мистецтва), Канади (музей Т. Г. Шевченка), США (музей вишивки). Майстриня продовжує вивчати народне мистецтво півдня України. Брала участь у всеукраїнській культурно-образотворчої суспільно-політичної акції «Рушник національної єдності» на острові Хортиця (рушник довжиною 9 м).