1. Новини
  2. / В регіонах
Юрій Тищук: Колективам шкіл необхідно роз’яснити зміни умов праці при впровадженні шкільної реформи

Юрій Тищук: Колективам шкіл необхідно роз’яснити зміни умов праці при впровадженні шкільної реформи

19 червня 2017, 17:55 В регіонах Роздрукувати

У зв’язку зі створенням опорної школи в Дубівській об’єднаній територіальній громаді на Волині працівників трьох навчальних закладів змусили підписати документ про істотні зміни в умовах праці та можливе звільнення з посад. Зокрема, це стосувалося колективів шкіл у селах Дубове, Бахів та Городище.

Вчитель Дубівської ЗОШ I-III ступенів, активістка УКРОПу Наталія Тхоржевська каже, що педагогам та техпрацівникам ніхто не розповів суті істотних змін в умовах праці.

«Депутати об’єднаної громади проголосували за створення опорної школи на основі Дубівськї ЗОШ. Після цього було видано розпорядження сільським головою Романом Троцюком про інформування колективів трьох шкіл про наслідки реорганізації. Директор кожному персонально дала підписати цей документ, ніби ми поінформовані. Але інформації нам так ніхто й не надав. Я тричі особисто зверталась до керівника нашої школи, щоб вона пояснила, в чому будуть істотні зміни умов праці. Директор сказала, що сама не знає, адже в сільській раді пояснень теж не отримувала. Новий очільник нашого відділу взагалі жодного разу не зустрічалась із вчителями, хоча, напевно, мала б теж нам пояснити суть цього питання», – розповіла Наталія Тхоржевська.

Вона прогнозує, що вчителів ознайомлять із результатом освітньої реорганізації в громаді, коли повернуться із відпустки в кінці серпня. Для декого робочого місця може вже не знайтись.

Варто зазначити, що навчальні заклади в Бахові та Городищі стануть філіями Дубівської опорної школи.

Голова фракції партії УКРОП у Дубівській сільській раді Юрій Тищук переконаний, що основна проблема не у створенні опорної школи, а в неетичному підході в роз’ясненні змін у системі освіти.

«Наша фракція голосувала за створення опорної школи на базі Дубівської ЗОШ, адже в перспективі це поліпшить умови та якість навчання дітей. Загалом це необхідна реформа. Звичайно, вона має свої перестороги. Перш за все, колективам шкіл необхідно детально пояснити, які зміни їх очікують. Для реорганізації навчальних закладів до нашого бюджету мають надійти кошти із державної казни. Ми будемо контролювати, щоб ці гроші витрачалися за призначенням, а не пішли до чиєїсь кишені», – наголосив Юрій Тищук.