1. Новини
  2. / В регіонах
Голова Волинської облради Ігор Палиця запропонував шлях вирішення житлового питання бійців АТО

Голова Волинської облради Ігор Палиця запропонував шлях вирішення житлового питання бійців АТО

3 березня 2016, 18:53 В регіонах Роздрукувати

Житлове питання для бійців АТО – головна тема зустрічі голови Волинської обласної ради (члена президії політради УКРОПу) Ігоря Палиці з представниками громадських організацій, які працюють з сім’ями атовців.

Ігор Палиця пропонує у містах відшукати ділянки під зведення багатоповерхівок, у яких частину квартир забудовник міг би виділяти під квартири для бійців АТО.

Згідно із законодавством, учасники АТО можуть отримати 10 сотих землі у місті, 15 в селищі чи 25 в селі.

На сьогодні, чимало бійців перебувають у черзі на отримання земельних ділянок. Але, землі, а особливо в межах міст та поблизу них, практично немає. Окрім того, навіть отримавши землю, часто у сімей атовців немає коштів на зміну її цільового призначення або її раціональне використання. Тому далеко непоодинокі випадки продажу наділів. Однак, за виручені кошти придбати житло нереально.

Тому забезпечення можливості бійцям АТО отримувати квартири у багатоповерхівках – цілком реальний варіант для вирішення їхніх житлових проблем.

«Наші зусилля варто об'єднати. Ми допоможемо вам знайти землю в Луцьку або за межами міста і будівельну організацію, яка зведе житловий будинок, де ви гарантовано отримаєте житло, – звернувся Ігор Палиця до керівників громадських організацій. – В обласному бюджету ми знайдемо можливість, аби виділити певні кошти на комунікації для таких багатоповерхівок та облаштування інфраструктури поблизу них».

Голова наглядової ради ПАТ «Луцьксантехмонтаж №536» Віктор Чорнуха, якого запросили на зустріч, каже, що вже спілкувався з луцькою владою щодо потенційних ділянок під таку забудову.

«На сьогодні під таку програму у Луцьку знайдено три ділянки по 3 гектари, – каже Віктор Чорнуха. – Наступного тижня плануємо їх оглянути, аби з’ясувати, чи підійдуть вони під будівництво багатоповерхівок». 

Ігор Палиця зазначив, що, згідно із попередніми прогнозами, за рік в такий спосіб, можна освоїти 5 гектарів землі, а це – можливість виділити 200 помешкань для бійців АТО. Аби отримати квартири у новобудовах, бійці не повинні претендувати ще й на земельні ділянки. Для тих, хто від наділів не має наміру відмовлятися, як варіант, можна об’єднатися у сільськогосподарські кооперативи. Це дасть можливість створити нові робочі місця, а, відтак, і пришвидшить процес реабілітації бійців, які повертаються із зони АТО. Аби зберегти цілісність кооперативу, Ігор Палиця пропонує підписати відповідну угоду, в якій передбачити продаж землі лише в межах кооперативу. Коштами на сільськогосподарську техніку та вирощення нового врожаю, за словами голови облради, також допоможуть.

Представник Спілки учасників АТО Ярослав Мудрик каже, що таку ідею вирішення проблем бійців АТО, він підтримує. На його думку, першочергово слід забезпечити житлом сім’ї загиблих, тих, хто отримав інвалідність, перебуваючи в зоні АТО.