1. Новини
  2. / Головне
Богдан Яременко: Непослідовність влади щодо Криму формує міжнародну думку про його другорядність

Богдан Яременко: Непослідовність влади щодо Криму формує міжнародну думку про його другорядність

12 жовтня 2017, 09:02 Головне Роздрукувати

Українська влада по-різному підходить до вирішення питань про звільнення окупованих територій Донбасу та анексованого Криму, чим підштовхує міжнародну спільноту до думки про другорядне значення півострова. Про це в ефірі «Радіо Свобода» заявив очільник Київської міської організації УКРОПу, голова правління фонду «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко.

«Ми маємо два фрагменти однієї війни, Крим і Донбас, але чомусь по-різному підходимо до них. Цим Україна часто підштовхує своїх симпатиків та антипатиків до думки, що півострів має для неї другорядне значення», – зауважив політик.

Колишній дипломат зазначив, що питання деокупації Донбасу активно, хоч і не завжди ефективно піднімають на великих форумах та переговорах у нормандському та мінському форматах. Водночас звільнення Криму практично не обговорюється на міжнародних майданчиках.

Більше того, навіть в ухваленому у першому читанні законопроекті «Про особливості державної політики і забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях» Крим згаданий лише побіжно.

Документ не передбачає жодних соціальних гарантій для мешканців анексованого півострова, на відміну від громадян, які проживають на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

За словами представника УКРОПу, Україна торгувала Кримом ще з часів проголошення незалежності, адже дозволяла Російській Федерації розміщувати свої військові бази на півострові в обмін на дешевий газ.

«Ми самі дуже часто непослідовні й таким чином підказуємо нашим опонентам і друзям якісь доволі хибні маневри та сприйняття справжньої позиції України», – підкреслив Богдан Яременко.

За його словами, для повернення територій замало офіційного визнання Росії агресором. Українська влада повинна виконати вимоги національного законодавства й оголосити воєнний стан принаймні в окупованих районах.

Крім того, Закон України «Про оборону» вимагає формування ставки Головнокомандувача й мобілізації усіх ресурсів для відсічі збройній агресії.

Прокоментуй цю новину у соціальних мережах Facebook