1. Новини
  2. / Головне
Світ за тиждень. 5-11 серпня 2017 року

Світ за тиждень. 5-11 серпня 2017 року

11 серпня 2017, 10:37 Головне Роздрукувати

Головні теми: перша президентська відпустка Дональда Трампа; резонансна заява лідера німецьких демократів; КНДР не дає президенту США спокійно відпочивати; загальнонаціональні вибори в Кенії: погляд з України; авіаційна обновка американських президентів.

Трампустка, або Витоки і стоки Білого дому

Попри те що приблизно в цей самий час рік тому Дональд Трамп шмагав своїми твітами по щоках Барака Обаму за проведену за грою в гольф десятиденну відпустку, 4 серпня 2017 року 45-й президент США розпочав власний 17-денний відпочинок, який проведе… де б ви думали? Правильно, на своєму ж гольф-курорті у штаті Нью-Джерсі.

«Відмовся від відпустки. Мисли як мільярдер. У чому сенс відпустки? Якщо тобі не подобається твоя робота – ти не на своєму місці!» Так твітив Дональд Трамп минулого літа. А цього року, якщо він продовжить літати на вихідні на свої поля для гольфу, то перевищить суму видатків на президентські подорожі, яку Обама витратив… за вісім років.

Читати більше

 

Резонансна заява лідера німецьких демократів

Початок серпня традиційно вважається в Європі «мертвим сезоном» у зовнішній політиці. Мабуть, тому роль європейського зовнішньополітичного ньюс-мейкера вирішив взяти на себе голова Вільної демократичної партії (ВДП) Німеччини Крістіан Лінднер, який в інтерв'ю газеті Westdeutsche Allgemeine Zeitung закликав перезавантажити відносини з Росією. Німецький політик заявив про неприйнятність анексії Криму, однак зауважив при цьому, що кримське питання варто «заморозити» та не прив'язувати до нього інші теми співпраці з Москвою. Лінднер також вказав на необхідність поетапного скасування санкцій, що стало б винагородою за окремі кроки з боку Росії.

Звичайно, ці слова викликали бурхливу реакцію в засобах масової інформації та соціальних мережах. Зокрема, німецьке видання Spiegel Online назвало його заяву «легковажним сигналом». Tagesspiegel була більш категоричною й зазначила, що «якщо ВДП ігнорує порушення міжнародного права у Криму, то вона не готова до урядування». Оглядачка інформагентства «Німецька хвиля» Даґмар Енґель наголосила, що «Лінднер грає на руку президенту Росії».

При цьому, як повідомили ЗМІ, 7 серпня заступниця речника німецького уряду Ульріке Деммер, коментуючи заяву голови Вільної демократичної партії Крістіана Лінднера, зазначила, що позиція федерального уряду Німеччини залишається цілком однозначною: анексія українського Криму розглядається як порушення міжнародного права, яке ставить під питання мир у Європі.

Нас же в Україні не може не спонукати на певні роздуми інформація про те, що у разі проходження вільних демократів у Бундестаг на виборах у вересні цього року та формування коаліції з християнськими демократами Ангели Меркель Крістіан Лінднер може за певних обставин претендувати на посаду міністра закордонних справ...

 

Вогонь і лють Дональда Трампа

Відпустка президента, та ще й володаря «ядерної кнопки» – завжди річ відносна. Дональд Трамп не забарився твітнути, що це казна-що, а не відпустка: щодня наради, зустрічі, телефонні бесіди.

Але навряд чи хтось очікував, що, перебуваючи на відпочинку, Дональд Трамп може загострити ситуацію навколо Північної Кореї мало не до стану війни.

«Вогонь, лють і сила», – саме цими словами, граючи м’язами на обличчі, Дональд Трамп у присутності журналістів пообіцяв відповісти на новини про чергові ракетні випробування КНДР та про те, що ця країна вочевидь досягла значного технічного прогресу й тепер може зменшити ядерний заряд до розміру боєголовки в міжконтинентальній балістичній ракеті.

Завдяки тому що в адміністрації Дональда Трампа наразі неможливо нічого приховати, відразу ж з’явилися подробиці доволі безпрецедентного за рівнем емоційності вислову американського президента.

Читати більше

 

Вибори в Кенії: визначальна подія для Східної Африки та інтерес України

8 серпня в Кенії відбулися одночасні вибори президента, парламенту та місцевих органів влади. Ця подія є визначною й для всієї Східної Африки, оскільки Республіка Кенія займає вигідне стратегічне положення і є важливим інфраструктурним хабом, а також ключовою країною регіону з погляду забезпечення стабільності. Тому будь-які потрясіння в цій країні можуть серйозно вплинути на загальну безпекову ситуацію в низці сусідніх держав.

Не випадково напередодні загальнонаціонального голосування багато експертів висловлювали побоювання щодо можливості повторення заворушень після виборів, як це сталося у 2007 році, коли загинуло 1133 людини, а сотні тисяч кенійців були змушені залишити свої домівки, побоюючись за власну безпеку.

Читати більше

 

Авіаційна обновка американських президентів

Важко уявити, що 45-го президента США можна здивувати великими сумами грошей. Однак у грудні 2016 року, дізнавшись, що бюджет програми заміни двох президентських літаків становить понад $1,6 млрд , Дональд Трамп традиційно вилив свої емоції через твіт-повідомлення: «Витрати поза контролем» та закликав: «Скасуйте цю оборудку!»

Але все, що стосується побуту, а головне – безпеки та забезпечення діяльності президентів США, рідко коли вирішують самі очільники держави. Реагуючи на критику, командування ВПС США все ж таки не відмовилось від ідеї заміни застарілих, уведених в експлуатацію ще в 1980-му двох бортів Air Force One й навесні цього року погодило з Білим домом мінімально достатні вимоги для президентських авіабортів.

Читати більше

 

 

 

Випуск підготовлено колективом авторів фонду «Майдан закордонних справ»:

Богдан Яременко

Олег Бєлоколос

Андрій Клименко

Олександр Хара

 

Прокоментуй цю новину у соціальних мережах Facebook