1. Новини
  2. / Головне
Вінницька облрада вимагає скасувати абонплату за газ

Вінницька облрада вимагає скасувати абонплату за газ

18 квітня 2017, 18:05 Головне Роздрукувати

Вінницька обласна рада виступає проти запровадження абонплати за газ та вимагає від керівництва держави замінити склад Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Про це йдеться у зверненні, ухваленому 18 квітня на сесії Вінницької облради. Одним із його ініціаторів є фракція УКРОП. Підписи депутатів облради під зверненням почали збирати 4 квітня.

«Чіткого рішення НКРЕКП про скасування абонплати за газ на офіційному сайті комісії досі немає. Тому депутати мали заявити власну позицію: абонплати бути не повинно», – повідомив депутат із фракції УКРОП Олександр Васильчук.

Стосовно абонплати у Вінницькій облраді точилися справжні баталії. Депутати від провладних партій заявляли, що це питання неактуальне, оскільки НКРЕКП не запровадила абонплати. Натомість укропівці наполягали на розгляді звернення та його ухваленні.

Із третьої спроби документ підтримали 50 депутатів із 84-х. Щоб дійти згоди щодо остаточної редакції документа, народні обранці брали перерву й на засіданні президії вносили зміни.

«Ми, депутати Вінницької облради, вважаємо неприпустимим і безпідставним рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо встановлення абонентської плати за підключення до системи газопостачання. НКРЕКП хоче вилучити транспортну складову із загального тарифу та запровадити окрему абонентську плату. Інакше кажучи, кожна сім’я повинна буде додатково сплачувати ще 92 гривні на місяць. Це рішення боляче вдарить по громадянах. Вимагаємо негайно скасувати рішення НКРЕКП. Президенту України слід видати Указ про звільнення членів НКРЕКП, які ухвалили незаконне рішення про абонплату», – йдеться у зверненні.

Прокоментуй цю новину у соціальних мережах Facebook